گرایش به عضویت و فعالیت انسان در قالب گروههای مختلف اجتماعی از جمله نیازهایی است که بلافاصله پس از نیازهای اولیه وی مطرح می‌شود. در واقع، می‌توان آن را آستانه رشد و تعالی انسان قلمداد کرد که شاید در بسیاری از موارد، خارج از اراده و اختیار وی تلقی می‌شود. با این‌حال، چنین وضعیتی کافی نمی‌نماید و هدفمندی و بهره‌گیری بهینه از صلاحیتهای افراد به‌ویژه در امور سازمانی و فعالیتهای کلیدی مستلزم بلوغ بیشتر انسان در مناسبات اجتماعی و به‌ویژه، فعالیت در چارچوب تیم است. ایجاد، تحقق و پایدار کردن کار تیمی و تاثیرات ناشی از آن مستلزم کنار آمدن با چالشهای گوناگون، حل مسایل مختلف و ایفای نقش مطلوب توسط تمامی اعضای آن است.

در کتابی که تحت عنوان "کار تیمی اثربخش" توسط اینجانب به رشته تحریر درآمده و توسط "شرکت فراآزما پردازش" انتشار یافته، ضمن بررسی فرایند حاکم بر شکل‌گیری و تحقق کار تیمی، راهکارهای مناسب برای درک بهتر وضعیت و انجام اقدامات لازم هنگام برخورد با پدیده‌های مزبور ارایه شده است.

مطالب کتاب در پنج فصل و به صورت زیر تدوین شده است:

-        کلیات کار تیمی

-        موثرسازی کار تیمی

-        فرهنگ‌سازی کار تیمی

-        برگزاری جلسات موثر تیمی

-        آفات کار تیمی

کتاب در قطع نیم‌رقعی چاپ شده و قیمت پشت جلد آن 1500 تومان است. علاقمندان می‌توانند از طریق این وبلاگ، ایمیل اینجانب (yazdanmb@yahoo.com) یا شماره همراه 09121962199 نسبت به سفارش و تهیه آن اقدام کنند.